آنالیتیک آفلاین در نرم افزار اکسون نکست Axxon Next

پردازش تصویر آفلاین در نرم افزار Axxon Next

پردازش تصویر آفلاین در نرم افزار Axxon Next

نرم افزارAxxon Next به تازگی ویژگی جدیدی را ارائه کرده، تا با استفاده از آن بتوان یک سری اطلاعات مفید را از فایلهای ویدویی به سرعت استخراج کرد.

شاید بتوان بیشترین کاربری این ویژگی را در ادارات پلیس در نظر گرفت. زمانی که جرمی اتفاق می افتد و مکان وقوع جرم نیز مشخص است، در این حالت پلیس نیاز دارد تا در اسرع وقت، اطلاعات لازم را از فیلمهایی که دوربینهای نظارت تصویری ضبط کرده اند پیدا کند و به سرعت به علت واقعه پی ببرد.

نرم افزارAxxon Next  در نسخه 4، ابزاری دقیق و سریع جهت جستجو در آرشیو تصاویر فراهم کرده است.

این قابلیت " offline Analytics" نام دارد.

بدین ترتیب شما می توانید این کار را بر روی هر ویدیو دلخواه انجام بدهید.(حتی بر روی فیلم هایی که از دستگاه های DVR خانگی استخراج می شوند.

روال کار به این صورت است که بعد از معرفی فایل ویدیویی، نرم افزارAxxon Next سریعا" شروع به تولید اطلاعاتMetadata  می کند (اطلاعات وسیعی شامل، سایز آیتمها، سرعت، جهت، رنگ و ... .) سپس از این اطلاعات جهت جستجو در آرشیو استفاده می شود.

لذا دیگر لازم نیست که شما حتما" تصویر را با سیستمهای نظارت تصویری خود ضبط نمایید بلکه این کار، برای هر فایل ویدویی قابل اجرا می باشد.

همچنین با توجه به اینکه پردازش تصویر به صورت زنده، صورت نمی گیرد، لذا دیگر برای انجام این کار نیاز به سخت افزار قدرتمندی نیست.

 

اطلاعاتی که می توان از فیلمهای ویدویی استخراج کرد به شرح زیر است:

  1. جستجوی هوشمند در تصاویر ضبط شده بر اساس

رنگ، حرکت در یک منطقه خاص، عبور از خط فرضی، حرکت از یک منطقه به منطقه دیگر، تجمع افراد، جهت حرکت، تفکیک وسایل نقلیه از انسان، وارد شدن یا خارج شدن از یک منطقه، سرعت و ... .

 

             2- فشرده کننده زمان

با این ویژگی منحصر به فرد، تمام آیتمهای متحرک که در زمانهای مختلف، تصاویر آنها ضبط گردیده، به صورت همزمان و یک جا نمایش داده می شوند و با انتخاب هر یک از آنها می توان به بازیابی و زمان کامل ضبط آن آیتم دسترسی پیدا کرد، بدین ترتیب می توان در زمان مشاهده و بازیابی تصاویر، بسیار صرفه جویی نمود.

 

 

 

 

 

 

 

شرکت AxxonSoft این نوع آوری را انحصارا" با نام خود ثبت جهانی کرده است.

 

            3-جستجوی چهره فرد در تصاویر ضبط شده و اطلاع از زمان تردد وی

 

            4-جستجوی پلاک ماشین در تصاویر ضبط شده و اطلاع از زمان تردد آن

 

            دانلود کاتالوگ " آنالیتیک آفلاین " در نرم افزار Axxon Next

دیدگاه خود را بیان کنید